"To nie był dla nas łatwy mecz. Obie drużyny wyszły dziś na boisko po to, by wygrać" - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji Portugalii Fernando Santos po wygranej 3:2 z Polską w Chorzowie w spotkaniu Ligi Narodów.

Wielokrotnie powtarzałem, że reprezentacja Polski ma w składzie bardzo dobrych piłkarzy, grających w czołowych ligach europejskich i także z tego względu nie był to dla nas łatwy mecz" - dodał.

Podkreślił, że gospodarze po stracie piłki szybko ją odzyskiwali. To był silny punkt w grze Polaków. Dzięki temu strzelili gola Włochom. My się nie poddawaliśmy, walczyliśmy, udało się nam sprawić rywalom kłopoty i ostatecznie wygraliśmy mecz - ocenił trener.

Zaznaczył, że jego drużyna zawsze gra o zwycięstwo, niezależnie od tego, czy w danym spotkaniu stawia na defensywę, czy atak. Gdybyśmy się tylko bronili, nie zostalibyśmy mistrzami Europy. Oba elementy są ważne - wskazał Santos. 

Szkoleniowiec mistrzów Europy nie krył zadowolenia, że mimo sporych rotacji w składzie i braku kilka podstawowych zawodników, z Cristiano Ronaldo na czele, w dwóch spotkaniach Ligi Narodów jego zespół zgromadził komplet punktów.

Ta grupa piłkarzy rośnie z każdym meczem. I to w pojedynkach o stawkę, o punkty, które są zupełnie inne niż towarzyskie. Mamy teraz 10, a może i 20 zawodników, którzy pukają do reprezentacji, do składu. Wygraliśmy dwa spotkania i wszystko mamy w swoich rękach, to bardzo ważne - podsumował.

(m)