Trener polskich piłkarzy do lat 21 Czesław Michniewicz, nie ukrywał radości po zwycięstwie nad gospodarzami Włochami 1:0 w mistrzostwach Europy. Zaznaczył jednocześnie: nie świętujemy awansu do półfinału. "Jesteśmy blisko, a zarazem daleko" - podkreślił.

Co było kluczowe w tym zwycięstwie? Dyscyplina, poświęcenie, organizacja, wzajemna pomoc, ale też wiara w końcowy sukces. To cechuje naszą drużynę. Zawsze wierzymy, że możemy wygrać z każdym. Tutaj nie ma żadnych kompleksów. Czasami są momenty, że przeciwnik w niektórych fazach jest od nas lepszy, zepchnie nas do defensywy, ale my się nigdy nie poddajemy. Zawsze myślimy pozytywnie. Tego wymagamy od siebie - my jako szkoleniowcy, ale też wymagamy od zawodników i wszystkich ludzi, którzy są przy naszej reprezentacji - tłumaczył trener Czesław Michniewicz w wywiadzie dla TVP.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu w Bolonii Polacy z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A. Mają sześć punktów, Włosi i Hiszpanie po trzy, a Belgowie żadnego.

"Jesteśmy blisko a zarazem daleko"

Polska wygrała z Włochami w meczu piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali w Bolonii z Włochami 1:0 (1:0) w drugim występie w mistrzostwach Europy do lat 21 i są coraz bliżej awansu na igrzyska olimpijskie. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2, a w sobotę zmierzą się z Hiszpanią. czytaj więcej

W sobotnim meczu z Hiszpanią biało-czerwonym wystarczy remis do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i awansu do półfinału, co oznacza jednocześnie kwalifikację na igrzyska w Tokio. Niewykluczone, że nawet porażka zapewni im olimpijskie przepustki. Ale to zależeć będzie od wyników innych spotkań.

Jesteśmy blisko, ale zarazem daleko. Wiemy, że Hiszpania w końcówce strzeliła zwycięskiego gola w meczu z Belgią (wygrała 2:1 - PAP). Na pewno czeka nas ciężki bój. Do euforii jeszcze daleka droga. Cieszymy się bardzo, jesteśmy z dumni z tej drużyny i ludzi, którzy jej pomagają. Bo mamy naprawdę komfortowe warunki. Dzisiaj kupiono dla nas specjalne klimatyzatory. Możemy skupić się na pracy. To jest najfajniejsze w tej reprezentacji. Nie byłem jeszcze w takim miejscu, żeby mieć wszystko poukładane na tak wysokim poziomie - przyznaje Czesław Michniewicz. Na pytanie: czy osiągnął największy sukces w roli szkoleniowca, trener odpowiedział "mety jeszcze nie ma".

Gdy ją przekroczymy, skończą się mistrzostwa, wtedy będzie można ocenić. Na pewno cieszy to, że potrafimy wygrać z Belgią i gospodarzami, naszpikowanym gwiazdami - podkreślił.


"Spokojnie. Droga jeszcze daleka" - napisał na Twitterze szef PZPN Zbigniew Boniek.Opracowanie: