"Polska w raju, a Włosi - ależ oni mają pecha"- tak "La Gazzetta dello Sport" podsumowała zwycięstwo biało-czerwonych 1:0 nad gospodarzami mistrzostw Europy do lat 21 w Bolonii. "Włosi dominowali, ale nie trafiali do bramki i zostali ukarani" - relacjonuje największy włoski dziennik sportowy. Włosi byli przy piłce przez 66 procent czasu gry i podjęli 30 prób strzałów na bramkę przeciwnika - twierdzi włoska prasa powołując się na statystyki.

"Ale wygrała Polska" - podkreśla włoski dziennik i przyznaje, że wynik 1:0 dla Polaków komplikuje sytuację włoskiej reprezentacji w MME. Dziennikarz agencji Ansa ocenia, że Włosi otrzymali od Polaków "kubeł zimnej wody". Włoska reprezentacja grała "ładnie, ale bez konkretów, a do tego miała pecha" - czytamy.

"Olimpijskie marzenie, po euforii z powodu zwycięstwa nad Hiszpanią, odbiło się o polski mur" - to kolejny komentarz po środowym spotkaniu.

"Sportowe sudoku"

Polska wygrała z Włochami w meczu piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali w Bolonii z Włochami 1:0 (1:0) w drugim występie w mistrzostwach Europy do lat 21 i są coraz bliżej awansu na igrzyska olimpijskie. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2, a w sobotę zmierzą się z Hiszpanią. czytaj więcej

Sportowe dzienniki we Włoszech podkreślają jednak, że misja Włochów na mistrzostwach i w olimpijskiej perspektywie staje się "nadzwyczaj trudna, ale nie niemożliwa".

"Azzurri" muszą koniecznie wygrać z Belgią w sobotę. A potem liczyć na korzystną dla nich kombinację innych wyników.
"Powstaje z tego niemal sudoku. Na razie Włosi są gigantycznie rozżaleni i to po meczu, w którym dominowali od początku do końca" - czytamy w czwartkowych wydaniach gazet.

W radiu RAI sprawozdawcy załamywali ręce, nie kryjąc przy tym zdziwienia słabą grą Włochów. Podkreślali, że po golu Polaków młodzi "Azzurri" grali jakby "na remis" i nie było po nich widać, że celem jest zwycięstwo.

Opracowanie: