​Trener zespołu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej madryckiego Realu Carlo Ancelotti został zwolniony ze stanowiska. Wieczorem prezes "Królewskich" Florentino Perez potwierdził dymisję włoskiego szkoleniowca. Nazwisko nowego trenera klub ujawni w przyszłym tygodniu.

Ancelotti stracił posadę, gdy definitywnie okazało się, że drużyna nie obroni tytułu mistrza kraju wywalczonego w poprzednim sezonie ani też nie będzie ponownie triumfowała w Lidze Mistrzów.

Włocha nie obroniły wyniki uzyskane w pierwszym sezonie pracy w klubie, gdy oprócz mistrzostwa kraju i zwycięstwa w Lidze Mistrzów, Real zdobył Puchar Króla, Superpuchar Europy i klubowe mistrzostwo świata.

Plan - operacja kręgosłupa

Szkoleniowiec na razie nie ujawnił swoich dalszych planów. Wcześniej jednak zapowiadał, że jeżeli nie zostanie w Madrycie, to przez rok całkowicie wyłączy się z pracy szkoleniowej. Planuje poddać się operacji kręgosłupa z którym od kilku lat ma poważne problemy.

Na liście kandydatów na miejsce Włocha wymienia się m.in. Niemca Juergena Kloppa i Hiszpana Rafaela Beniteza. Perez nie potwierdził żadnej z tych dwóch kandydatur; przyznał jednak, że "Królewscy" bardziej są skłonni zatrudnić szkoleniowca znającego język hiszpański.

(md)