Tomasz Sikora zajął drugie miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Fort Kent. Zwyciężył Francuz Martin Fourcade, a trzeci był lider Pucharu Świata Norweg Tarjei Boe. To pierwsze podium Polaka w tym sezonie.

Tomasz Sikora, który od pewnego czasu pełni także funkcję pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski, był bezbłędny na strzelnicy. Doświadczony zawodnik stracił zaledwie 3,1 sekundy do zwycięzcy biegu, który spudłował dwukrotnie podczas trzeciej wizyty na stadionie.

37-letni Polak ma w dorobku pięć zwycięstw, po dziewięć razy plasował się na drugiej i trzeciej pozycji.

Największy sukces Sikora odniósł w 2006 roku, gdy w Cesanie San Sicario wywalczył srebrny medal olimpijski w biegu ze startu wspólnego. 11 lat wcześniej we włoskiej Anterselvie zdobył tytuł mistrza świata w biegu na 20 km.