Polskie wakacje Tomasza "Górala" Adamka potrwają do połowy lipca, kiedy pięściarz wróci do USA, by rozpocząć treningi przed walką z Jamesem Toneyem. Gwiazda boksu w Polsce wypoczywa bardzo aktywnie - bierze udział w nagraniach reklam i gra w piłke nożną. Jak Adamek radził sobie na boisku?

Bokser przyznaje, że nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Jestem zawodowym sportowcem, góralem z Gilowic, więc nie mogę sobie pozwolić na słodkie lenistwo. Dlatego z wielką radością przyjąłem zaproszenie od mojego przyjaciela Piotra Gołąbka i zagrałem w Krasnymstawie w piłkę nożną. Przegraliśmy, ale najważniejsza była dobra zabawa - mówi 35-letni Adamek.

Poza bokserem, na Lubelszczyznę przyjechali m.in. Jan Domarski, Jacek Bąk i Jacek Zieliński (były trener m.in. Lecha Poznań i Polonii Warszawa). Jak Adamek poradził sobie na boisku? Kontuzji się nie bałem, bo przed pierwszym gwizdkiem podszedłem do rywali i oznajmiłem, że jeśli ktoś mnie kopnie, to oddam pięściami. Oczywiście żartowałem, ale wszyscy wiedzieli, iż muszą uważać na moje zdrowie, bo nogami i rękami zarabiam na życie - dodał były mistrz świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej.

Jako nastolatek Adamek grał w piłkę jako napastnik w zespole Beskidu Gilowice. Miałem niezłą lewą nogę i strzeliłem trochę bramek - wspominał. Tym razem gola nie zdobył. Ale i nie miałem żadnej stuprocentowej okazji - przyznał pięściarz.

Nazwisko przeciwnika bez znaczenia

Po powrocie do USA Adamek zacznie przygotowania do kolejnego pojedynku. Jego przeciwnikiem będzie prawdopodobnie 44-letni James Toney, dawny czempion trzech kategorii (w średniej, junior półciężkiej i junior ciężkiej; pas kategorii ciężkiej odebrano mu za stosowanie dopingu).

Jego nazwisko jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzone. Jeśli tak będzie, wyjdę z nim do ringu, bo moim zadaniem jest boksować, a nie wybierać sobie rywali. Toney jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, który wszystko umie i żeby go pokonać, trzeba się niesamowicie napracować. Wystarczy spojrzeć, z kim wygrywał - stwierdził Adamek, który ma na koncie 46 zwycięstw i dwie porażki.

Toney wygrał 74 walki (m.in. z Evanderem Holyfieldem), siedem przegrał, a trzy zremisował.