Czterech Polaków wystąpi w drugim konkursie 60. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Piotr Żyła, który poszybował na 134 metry. Do "50" nie zakwalifikował się Stefan Hula. Najlepszy skok oddał Słoweniec Robert Kranjec.

Bardzo przeciętnie spisał się w kwalifikacjach Kamil Stoch. Lider naszej kadry skoczył tylko 122,5 metra, co dało mu 25. miejsce. W konkursie głównym Stoch będzie rywalizował z Martinem Kochem.

Lepiej poradzili sobie jego młodsi koledzy - Piotr Żyła był 11., a Maciej Kot 23. Jutro ich przeciwnikami będą odpowiednio - Japończyk Junshiro Kobayashi i Norweg Atle Pedersen Roensen. Do turnieju głównego z 43. rezultatem zakwalifikował się też Aleksander Zniszczoł, który jutro zmierzy się Denisem Korniłowem.

Kwalifikacje wygrał Robert Kranjec. Nie najlepiej wypadli Schlierenzauer, Morgenstern i Bardal. Lider Pucharu Świata Andreas Kofler dziś nie startował.

W Garmisch-Partenkirchen organizatorzy znów musieli walczyć z pogodą. Po 18 skokach kwalifikacje trzeba było rozpocząć na nowo.