Manchester United pokonał po serii rzutów karnych Chelsea Londyn w meczu o Tarczę Wspólnoty, tradycyjnie poprzedzającym inaugurację rozgrywek angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Spotkanie rozegrane na stadionie Wembley w Londynie oglądało ponad 80 tysięcy kibiców.

W regulaminowym czasie był remis 1:1. W 35. minucie zespół z Manchesteru objął prowadzenie po strzale Ryana Giggsa, a tuż przed przerwą, po indywidualnej akcji, wyrównał nowy nabytek Chelsea, francuski skrzydłowy Florent Malouda. W drugiej połowie obydwa zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale gole nie padły.

Bohaterem serii rzutów karnych był bramkarz Manchesteru United Edwin van Der Sar, który obronił trzy "jedenastki".

Tarcza Wspólnoty to odpowiednik rywalizacji o Superpuchar w wielu innych krajach - mistrz Anglii rywalizuje o to trofeum ze zdobywcą krajowego pucharu. Przed pięcioma laty Angielska Federacja Piłkarska zmieniła nazwę tego trofeum - z Tarczy Dobroczynności właśnie na Tarczę Wspólnoty. Niedzielne spotkanie było 85. w historii.

Manchester United - Chelsea Londyn 1:1, karne 3-0 (1:1, 1:1)