Ma 6 lat, cierpi na autyzm i atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem. Nie mówi - z otoczeniem porozumiewa się za pomocą gestów. Długotrwała terapia dałaby mu szansę w miarę normalnego funkcjonowania w przyszłości... Mały Mateusz będzie bohaterem jutrzejszego starcia na lodzie w Oświęcimiu: na jego leczenie i rehabilitację przeznaczony zostanie dochód z hokejowego pojedynku drużyn Artystów Polskich i Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy!

Po jednej stronie: m.in. Darek Maciborek, Mariusz Kałamaga, gen. Roman Polko, Jan Kliment, Ewa Błachnio, Robert Korólczyk, Piotr Zelt, Bogdan Kalus, Wojciech Zawioła. Po drugiej: m.in. Paweł Korzeniowski, Maciej Iwański, Mariusz Siudek, Łukasz Kadziewicz... Już jutro o godzinie 17:00 na lodowisku przy Chemików 4 w Oświęcimiu staną naprzeciwko siebie Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy!

To czwarty już Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy, z którego dochód tradycyjnie przeznaczony zostanie na rzecz małego podopiecznego oświęcimskiej fundacji.

W tym roku Hokejowi Artyści i drużyna Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy zagrają dla 6-letniego Mateusza. Chłopiec cierpi na autyzm i atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem, potrzebuje drogich leków i długotrwałej rehabilitacji. I właśnie na jego leczenie i rehabilitację przeznaczone zostaną pieniądze zebrane jutro w czasie IV Wielkiego Meczu Hokejowego.

Co istotne, wstęp na imprezę jest - jak co roku - darmowy, a fundusze na pomoc Mateuszowi będą pochodzić z wolnych datków.

Odgrażanki Grzanki. "Wkrótce będę siedział w waszej tercji i strzelał brameczki"

O tym, że szykuje się doskonała impreza, nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz zasiadł w czasie Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego na trybunach przy Chemików 4. Trybunach, dodajmy, wypełnionych co roku po brzegi!

O emocje postarają się w Oświęcimiu zawodnicy, którzy już od jakiegoś czasu - niczym bokserzy na ważeniu przed walką - podgrzewają atmosferę.

Dotarły tu do mnie newsy à propos planowanego spektakularnego użycia siły w Oświęcimiu. Jestem na to zupełnie przygotowany. Wiem, że ostro ćwiczycie, wywiad mi tu donosi - raportował wprost z wakacji na Malcie (zorganizowanych oczywiście nie dla odpoczynku, ale "by przećwiczyć lewostronny ruch na lodowisku") artysta kabaretowy Adam Grzanka.

Wiem, że ma być użyty w skali bojowej Mariusz Siudek, pseudonim operacyjny: "Figurant". Nie tak łatwo! - przestrzegł i pogroził: My też mamy swoje środki wyrazu artystycznego na lodzie i sam się, kolego, nie zorientujesz, kiedy ci tulupem wykręcimy kolejną bramkę.

Tak że teraz siedzę sobie tutaj, ale wkrótce będę siedział w waszej tercji i strzelał brameczki - podsumował Grzanka.

Sobota, 4 listopada, godzina 17:00, Oświęcim. Nie może Was tam zabraknąć!

(e)