To był wyjątkowy wrzesień dla uczniów pięciu szkół, biorących udział w akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM. Placówki w Bukowinie na Lubelszczyźnie, Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku, Kluczborku na Opolszczyźnie, w warmińsko-mazurskim Morągu i małopolskich Raciechowicach otrzymały od naszego Radia supernowoczesne, profesjonalnie wyposażone pracownie przedmiotowe!

To był wyjątkowy wrzesień dla uczniów pięciu szkół, biorących udział w akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM. Placówki w Bukowinie na Lubelszczyźnie, Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku, Kluczborku na Opolszczyźnie, w warmińsko-mazurskim Morągu i małopolskich Raciechowicach otrzymały od naszego Radia supernowoczesne, profesjonalnie wyposażone pracownie przedmiotowe!
Przekazaliśmy szkołom pięć nowoczesnych pracowni /RMF FM

W tegorocznej edycji akcji Lepsze Jutro z RMF FM postawiliśmy na przyszłość i młodych! Wsparliśmy tysiące uczniów, bo uważamy, że "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość".

Nowoczesne, multimedialne gabinety przedmiotowe powstały w pięciu szkołach. W niewielkiej placówce w Bukowinie na Lubelszczyźnie oddaliśmy profesjonalnie wyposażoną salę językową. Dzieciaki w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku od tego roku szkolnego uczą się w nowej pracowni języka polskiego. W Kluczborku na Opolszczyźnie wyposażyliśmy klasę matematyczną, a w warmińsko-mazurskim Morągu - komputerową. Placówka w małopolskich Raciechowicach dostała od Radia klasę chemiczno-biologiczną.

Partnerami akcji Lepsze Jutro z RMF FM zostali: Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.

Bukowina – pracownia językowa

Bukowina to mała miejscowość w gminie Biszcza na Lubelszczyźnie. Pośrodku wioski stoi niewielka szkoła. Uczy się w niej niespełna 90 uczniów. Placówka ta - można śmiało powiedzieć - jest sercem wioski. Teraz dzięki wsparciu Radia będzie ono biło głośniej, bardziej radośnie i... w wielu językach!

Szkoła w Bukowinie otrzymała bowiem multimedialną pracownię językową. W wyremontowanej podczas wakacji klasie stanęły wyposażone w słuchawki i mikrofony stanowiska do pracy dla 18 uczniów. Teraz podczas zajęć część dzieci może np. oglądać film, a reszta w tym czasie rozmawiać z nauczycielem czy też słuchać nagrania.

Podstawówka dostała również nowoczesną tablicę interaktywną z projektorem krótkoogniskowym i bogatym oprogramowaniem. 

Nauczyciele z Bukowiny cieszą się, że teraz, dzięki narzędziom, które daje nowa klasa, "można pracować z uczniami w różnym tempie, w zależności od umiejętności i szybkości przyswajania materiału".


Boguszów-Gorce – pracownia polonistyczna

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku mieści się w budynku z 1903 roku. Uczy się tam 350 uczniów. Placówka nigdy wcześniej nie miała pracowni przedmiotowej z prawdziwego zdarzenia. Udało się to zmienić dzięki akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM!

W podstawówce powstała multimedialna pracownia polonistyczna. W sali pojawiły się regulowane, jednoosobowe stoliki z wygodnymi krzesłami; łącznie dwadzieścia pięć nowych zestawów ustawionych w równe rzędy.

Na suficie zawisł nowoczesny projektor, dzięki któremu uczniowie mogą oglądać adaptacje dzieł literackich. W utrwalaniu zasad gramatyki pomaga zaś dzieciom w nowym roku szkolnym nowoczesna, interaktywna tablica.

Niedaleko biurka nauczyciela stanęły również kolorowa drukarka laserowa, urządzenie wielofunkcyjne i laptop z niezbędnym oprogramowaniem.
Kluczbork – pracownia matematyczna

Szkołę Podstawową nr 1 w Kluczborku na Opolszczyźnie do projektu Lepsze Jutro z RMF FM zgłosiła nauczycielka matematyki. Pani Natalia marzyła o pracowni, w której nauka tego przedmiotu będzie wielką przygodą. Chciała dla swoich uczniów nowoczesnej klasy ze stanowiskami multimedialnymi i wypełnionej pomocami naukowymi. A wszystko po to - jak napisała w zgłoszeniu - by oswoić "królową nauk".

Udało nam się spełnić jej oczekiwania. Od września kluczborska "jedynka" ma profesjonalnie wyposażoną pracownię matematyczną!

W pięknie odremontowanej sali stanęło sześć szaf, 25 ławek z krzesłami, dwa biurka i fotel dla nauczyciela. Oparcia krzesełek są żółte (jak barwy RMF FM) i odpowiednio wyprofilowane.

W pracowni nie zabrakło nowoczesnych tablic: interaktywnej, magnetycznej, korkowych i zwykłej, na której można pisać kredą. Dzieci mają także do dyspozycji nowoczesny sprzęt: laptopa, drukarkę i projektor krótkoogniskowy.


Morąg – sala komputerowa

W Szkole Podstawowej nr 4 w warmińsko-mazurskim Morągu uczy się prawie pół tysiąca dzieciaków. Do czerwca w placówce było zaledwie 15 komputerów. A to oznaczało, że jeden przypadał na 31 uczniów!

Dziś to już przeszłość! Placówka otrzymała od radia nowoczesną profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową. W odświeżonej w czasie wakacji sali stanęło 16 nowoczesnych stanowisk do pracy. Każde składa się z biurka, krzesła, monitora, myszki i oczywiście komputera. W każdym z nich zainstalowano oprogramowanie niezbędne do prowadzenia lekcji.Raciechowice – pracownia chemiczno-biologiczna


W Raciechowicach - niewielkiej miejscowości w powiecie myślenickim w Małopolsce - w tamtejszym zespole szkół uczy pani Klaudia. Nauczycielka z pasją i ogromną determinacją. To ona zgłosiła swoją szkołę do akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM. Prosiła o nowoczesną pracownię do nauki chemii i biologii.

Spełniliśmy jej marzenia. Jej i jej uczniów! Wraz z nowym rokiem szkolnym młodzież może korzystać z profesjonalnie wyposażonej sali chemiczno-biologicznej.

W pracowni starą meblościankę zastąpiły nowe meble. W miejscu szklanych gablot stanęły szafki zamykane na klucz. Drewniany regał, w którym dotychczas przechowywano odczynniki chemiczne i szkło laboratoryjne, został wymieniony na profesjonalną i właściwie oznaczoną szafę - dzięki temu od razu widać, że w jej wnętrzu znajdują się substancje chemiczne.

W klasie stanęło nowoczesne dygestorium laboratoryjne. Szklana gablota posiada wentylację, zlew, doprowadzono do niej także gaz i wodę. Od teraz szkodliwe substancje powstające podczas doświadczeń nie przedostają się do powietrza, którym w klasie oddychają dzieci.

Uczniowie mają także do dyspozycji między innymi mikroskopy dostosowane do wieku oraz ruchomą makietę ludzkiego szkieletu.


Czekamy na zgłoszenia do akcji Lepsze Jutro z RMF FM 2018

Lepsze Jutro z RMF FM to cykliczna akcja charytatywna, którą radio uruchomiło w 2015 roku. Wtedy to w Szydłowcu RMF FM wybudował dom dla rodziny pana Grzegorza.

W ubiegłym roku w czterech miejscach w Polsce powstały place zabaw dla dzieci, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Lepsze Jutro z RMF FM zawitało wtedy do DobroszycZagórzaOlsztyna i Krzczonowic.

Nasz projekt kontynuujemy. Tutaj możecie zgłaszać się do przyszłorocznej edycji akcji Lepsze Jutro z RMF FM!