Chelsea Londyn awansowała do finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. W czwartek na własnym stadionie po remisie 1:1 po 90 minutach gry i dogrywce pokonała Eintracht Frankfurt w rzutach karnych 4:3. W finale zmierzy się z Arsenalem Londyn.

Chelsea w rzutach karnych pokonała Eintracht Frankfurt 4:3. Do przerwy prowadziła Chelsea i wydawało się, że choć zaliczka jest skromna,to gospodarze kontrolują sytuację. Po przerwie Eintracht ruszył do ataku. Wyrównał, a później mecz się zdecydowanie ożywił. Żadna z drużyn jednak nie była w stanie poprawić swojego wyniku.

Serię "jedenastek" celnym strzałem rozpoczął Haller. Pierwszy spudłował Azpilicueta - jego strzał w lewy róg bramki obronił Trapp i goście po czterech strzałach prowadzili 2-1. Przy stanie 3-2 zawiódł jednak Martin Hinteregger, który uderzył w środek bramki, a jego intencje wyczuł Kepa. Potem Hiszpan obronił również słaby strzał wprowadzonego tuż przed końcem dogrywki Goncalo Paciencii. Do ostatniego rzutu karnego podszedł Hazard i pewnym strzałem w prawy róg bramki zapewnił londyńczykom awans do finału.

Wcześniej Arsenal Londyn wyeliminował hiszpańską Valencię. Wygrał 4:2. W Walencji padło aż 6 bramek. Co prawda gospodarze objęli prowadzenie i mogło się wydawać, że zagrożą ekipie "Kanonierów". Jednak szybko uaktywnił się duet napastników Arsenalu. Aubameyang strzelił trzy gole, Lacazette jednego i nawet jeszcze jedno trafienie dla Valencii w międzyczasie już niczego nie zmieniło.

Finał Ligi Europy, w którym zmierzą się dwie londyńskie drużyny, odbędzie się w Baku 29 maja.

Podobnie dwie angielskie drużyny: Liverpool i Tottenham Hotspur powalczą 1 czerwca w Madrycie o triumf w piłkarskiej Lidze Mistrzów.