Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce - triumfatorzy ostatniego sezonu Ligi Mistrzów - wywalczyli trzecie miejsce w turnieju Super Globe, nieoficjalnych Klubowych Mistrzostwach Świata. W czwartkowym meczu pokonali w Dausze miejscowy zespół Al Sadd 36:25 (20:12). W finale broniący tytułu zawodnicy Fuechse Berlin pokonali Paris Saint-Germain 29:28 (12:15).

Karol Bielecki był jednym z najskuteczniejszych zawodników Vive Tauron Kielce w meczu o 3. miejsce Super Globe (zdjęcie archiwalne) /Michał Walczak /PAP

Najwięcej bramek dla polskiej ekipy zdobyli Darko Djukic (7 trafień), Karol Bielecki (5) i Manuel Strlek (4). W drużynie Al Sadd błyszczeli natomiast Sobhi Saied (8 goli) i Mustafa Alia Alkrad (6).

Klubowe Mistrzostwa Świata są imprezą cykliczną, rozgrywaną w Katarze od sześciu lat. Bierze w nich udział osiem drużyn - oprócz wymienionych ekip w Dausze grali inni mistrzowie kontynentów: Sydney University, katarska Lekhwiya, Esperance Sportive Tunis HC i brazylijski HC Taubate.