Stefan Majewski nie jest już dyrektorem sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej PZPN. Funkcję tę pełnił od 12 grudnia 2012 roku. Na razie nie ogłoszono nazwiska jego następcy.

Rozwiązaliśmy dziś umowę za porozumieniem stron. Chciałbym podziękować Stefanowi Majewskiemu za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki - powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza, cytowany w komunikacie.

Majewski był też do maja 2018 roku dyrektorem Szkoły Trenerów PZPN.

Dziękuję za zaufanie i lata świetnej współpracy. Myślę, że wspólnie udało nam się zrobić wiele dobrego, m.in. powołać nową Szkołę Trenerów PZPN, wydać Narodowy Model Gry i suplementy do niego, a także zrealizować kilka nowatorskich projektów, jak chociażby Talent Pro. Odchodzę z PZPN z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Życzę federacji i wszystkim reprezentacjom wielu sukcesów - powiedział Majewski.

To kolejna zmiana personalna w związku po sierpniowych wyborach, po których zakończyła się kadencja Zbigniewa Bońka, a prezesem został Kulesza.

Na początku września na stanowisku sekretarza generalnego Łukasz Wachowski zmienił Macieja Sawickiego. Ponadto pracę w roli przewodniczącego Kolegium Sędziów zakończył Zbigniew Przesmycki, a zastąpił go Tomasz Mikulski.