Na pięć miesięcy przed startem piłkarskich mistrzostw świata, kilka stadionów jeszcze nie jest gotowych. Jednym z nich jest obiekt w Wołgogradzie, na którym Polska zagra z Japonią. Na miejscu jest Tomasz Iwan, który podzielił się kilkoma zdjęciami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na stadionie w Wołgogradzie królują gołe ściany, wiszące kable, a zamiast zawodników - maszerują ekipy robotników. Dyrektor sportowy reprezentacji zaprezentował nagrania z placu budowy stadionu, na którym odbędą się cztery grupowe mecze piłkarskich mistrzostw świata.

Skybox, czyli nowoczesne i najbardziej prestiżowe miejsca na stadionie - jak na razie - straszą niedoróbkami. Organizatorzy jednak uspokajają, że ze wszystkim zdążą.

W podobnym stanie są szatnie, w których będą piłkarze Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Nigerii, Islandii, Tunezji, Anglii, Japonii i oczywiście reprezentacji Polski. Na razie cały obiekt jest jednym wielkim placem budowy.

Przypomnijmy, że kibice w Polsce również drżeli jak widzieli, w jakim stanie są stadiony na kilka miesięcy na Euro 2012.  

(m)