​25-letnia biegaczka zmarła podczas treningu w obwodzie tambowskim w Rosji. Lekarze, który przybyli na miejsce stwierdzili zgon. Sekcja wykazała, że kobieta doznała ostrej niewydolności serca.

25-letnia Margarita Plawunowa była na wakacjach na wsi. Podczas wieczornego biegu poczuła się słabo i upadła na trawę. Przechodnie, którzy ją znaleźli wezwali natychmiast karetkę, ale lekarze, którzy przybyli na miejsce nie byli w stanie jej uratować.

Według lekarzy kobieta zmarła na skutek ostrej niewydolności serca. Jej przyjaciółka Olga Petruszina powiedziała, że Plawunowa miała problemy z sercem, jednak nie traktowała choroby poważnie.

Według Petrusziny jej przyjaciółka byłaby uratowana, gdyby karetka szybciej przyjechała. Szpital był oddalony 40 kilometrów od wioski, w której zmarła Plawunowa.

Margarita Plawunowa startowała w sprincie i biegach przez płotki. Była wielokrotną mistrzynią okręgu tambowskiego, a także mistrzynią studencką Rosji w biegu na 60 metrów. W lipcu zajęła 18. miejsce w krajowych mistrzostwach.