Siedmiokrotny mistrz świata Niemiec Michael Schumacher (Ferrari) wygrał wyścig o Grand Prix San Marino na włoskim torze Imola. To jego 85. zwycięstwo w karierze kierowcy F1.

Drugie miejsce zajął aktualny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso (Renault), a trzecie Kolumbijczyk Juan Pablo Montoya z teamu McLaren-Mercedes.

Schumacher do dzisiejszego wyścigu wystartował z pole position. Niemiecki kierowca tuż po starcie objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Już na pierwszym okrążeniu doszło natomiast do groźnie wyglądającego wypadku. Z toru wypadł Christijan Alberts. Jego pojazd kilka razy koziołkował. Na szczęście holenderskiemu kierowcy nic się nie stało, opuścił bolid o własnych siłach.

W końcówce wyścigu kibice mogli obserwować pasjonującą walkę między Schumacherem i Alonso. Ostatecznie Niemiec obronił się przed atakami kierowcy Renaulta i zwyciężył.

Michael Schumacher w trakcie sobotniej sesji kwalifikacyjnej poprawił rekord Formuły 1, który ustanowiony został przez Ayrtona Sennę. Nieżyjący już Brazylijczyk 65 razy zdobywał pole position, teraz liderem tej klasyfikacji jest Niemiec.

10. Rubens Barrichello (Brazylia/Honda) + 1.17,851

W klasyfikacji generalnej prowadzi Fernando Alonso, który zgromadził na swoim koncie już 36 punktów. Drugie miejsce zajmuje Michael Schumacher z 21 punktami. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany jest Kimi Raikkonen z teamu McLaren-Mercedes. Fin zdobył 18 punktów.

W klasyfikacji producentów najwięcej punktów zgromadziło Renault – 51. Na drugim miejscu jest McLaren-Mercedes z 33 punktami, a na trzecim – Ferrari, które zdobyło 30 punktów.