Już 1 lipca rozpocznie się w Warszawie pięciodniowy międzynarodowy turniej "Wheelchair Rugby Metro Cup 2015". W imprezie oprócz Reprezentacji Rugby na wózkach z Polski udział wezmą drużyny z Kolumbii, Niemiec, Francji, Danii i Anglii.

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach jest jedną z silniejszych drużyn w Europie. Po raz pierwszy na międzynarodowej arenie polska kadra pojawiła się w 1998 roku, podczas turnieju w angielskim Stoke Mandeville. Zespół uzyskał kwalifikacje do mistrzostw Europy, podczas których biało-czerwoni zajęli 10. miejsce.

Przełom nastąpił w 2007 roku. Podczas ME w Finlandii kadra zajęła 7. miejsce; był to najlepszy rezultat od momentu powstania reprezentacji.

Kolejne lata to świetne wyniki drużyny narodowej. W 2009 Polacy zakwalifikowali się na pierwsze mistrzostwa świata rugby na wózkach. W 2010 roku w Vancover 2010 zajęliśmy ósme miejsce.

W tej chwili reprezentacja Polski zajmuje 14. miejsce na świecie i 9. - w Europie.

W Warszawie turniej  "Wheelchair Rugby Metro Cup 2015" odbędzie się w dniach od 1 do 5 lipca, na warszawskiej hali na Ursynowie, przy ul. Pileckiego.