Polski kierowca zespołu BMW Sauber zajął 6. miejsce w Grand Prix Bahrajnu i zdobył pierwsze punkty w tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1. Na torze Sakhir wygrał Felipe Massa z zespołu Ferrari.

Za Ferrari Brazylijczyka Felipe Massy na mecie pojawił się w McLarenie Brytyjczyk Lewis Hamilton, przed kolejnym kierowcą Ferrari, Finem Kimi Raikkonenem. Jako czwarty ukończył wyścig Nick Heidfeld z BMW Sauber, przed mistrzem świata Fernando Alonso w McLarenie.

W kwalifikacjach polski zawodnik zajął szóste miejsce. Pole position wywalczył Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari. Drugi był Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes. W drugiej linii znaleźli się Fin Kim Raikkonen z Ferrari i Hiszpan Fernando Alonso z Renault.

Christijan Albers (Holandia/Spyker) 1.35,533

Sakhir, jeden z najnowocześniejszych torów na świecie, powstał w odległości około 25 km od stolicy kraju Manamy. Ma długość 5412 metrów, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło 17 marca 2004 roku. Sumę ponad 200 milionów dolarów na jego budowę, a także pieniądze niezbędne na uzyskanie licencji na organizację wyścigu, wyłożył Hamad bin Isa Al Khalifa. Emir Bahrajnu, pełniący jednocześnie funkcję premiera, jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, głównie dzięki zasobnym złożom ropy naftowej i gazu ziemnego.

Po Grand Prix Bahrajnu nastąpi blisko miesięczna przerwa w rywalizacji. Kolejny wyścig - GP Hiszpanii zaplanowano na niedzielę 13 maja.