Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych już po raz siódmy odbędzie się w Szczecinie. Na Wyspie Łasztownia ponownie zgromadzą się najlepsze załogi rajdów terenowych na świecie. To motoryzacyjne święto jest dla zawodników RMF 4RACING Team najważniejszą rundą w całym sezonie rajdów Corss-Country.

W rozpoczynającym się w najbliższy weekend rajdzie weźmie udział aż 190 zawodników z 18 krajów, którzy zasiądą za sterami 113 pojazdów. Najbardziej emocjonująca część walki, bo licząca prawie 220 km trasa w Drawsku Pomorskim, powinna rozegrać się w sobotę, kiedy to uczestnicy będą musieli pokonać oes, uznawany za jeden z najtrudniejszych w całym Pucharze Świata FIA.

Wśród rodaków nie zabraknie Krzysztofa Hołowczyca, który jest ambasadorem Baja Poland oraz Jakuba Przygońskiego - lidera klasyfikacji Pucharu Świata FIA. Do walki staną też rajdowcy RMF 4RACING Team, w skład której wchodzą Aleksander FAZI Szandrowski, Rafał Płuciennik oraz Krzysztof Biegun i pilotująca mu Aleksandra Kujawa.

Baja Poland to święto w każdym rajdowym sezonie. Stajemy na starcie z największymi nazwiskami rajdów Cross-Country. Adrenalina zaczyna buzować na samą myśl o starcie w Szczecinie. Jak zawsze RMF 4RACING Team walczył będzie o podium. Trzymajcie mocno kciuki.- komentuje Rafał Płuciennik, szef zespołu.

Rajd ten jest uznawany za jedną w trudniejszych prób w całym kalendarzu Pucharu Świata FIA. Mocno obsadzona stawka, wymagające trasy i wiele kilometrów do przejechania stanowią dla rajdowców nie lada wyzwanie.

To bardzo długi, trudny i wymagający rajd. Ale jak takie lubię najbardziej! Szczególnym wyzwaniem będą techniczne odcinki w Drawsku Pomorskim. Ścigałem się tam wielokrotnie i wiem, że na tych trasach jeden błąd może kosztować bardzo wiele. Wyzwaniem będzie utrzymanie pełnej koncentracji podczas pokonywania kilkuset kilometrów bez przerwy - zdradza Aleksander Fazi Szandrowski - kierowca, który rajdowy duet tworzy z Rafałem Płuciennikiem.

To dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wspaniałego rajdu. W poprzednim roku zakończyłem go pechowo, zaliczając rolkę na jednym z odcinków, przez co nie udało mi się dojechać do mety. Liczę, że w tej edycji szczęście się do mnie uśmiechnie. Do Szczecina jadę z ambitnymi planami - chcę wraz z Olą zająć miejsce na pudle. W mojej karierze, podczas tego raju udało mi się to już dwustronnie, więc chętnie powtórzę to po raz trzeci - dodaje Krzysztof Biegun, kierowca RMF 4RACING Team.

Zmagania w Szczecinie trwać będą do niedzieli, kiedy to okażę się, którzy z kierowców będą mogli unieść ręce w geście triumfu. Przez cały rajdowy weekend kibice mogą spodziewać się motoryzacyjnych emocji na światowym poziomie. Szczegółowy harmonogram rajdu oraz przewodnik dla kibiców dostępny na stronie www.bajapoland.eu.

(j.)