Skoki narciarskie, Rajd Dakar, derby Londynu, derby Merseyside i pierwsze starty Agnieszki Radwańskiej. Kibice nowy rok rozpoczną z wielkim przytupem!

Skoki narciarskie, Rajd Dakar, derby Londynu, derby Merseyside i pierwsze starty Agnieszki Radwańskiej. Kibice nowy rok rozpoczną z wielkim przytupem!
Rafał Sonik jest jednym z Polaków, którzy wystartują w Rajdzie Dakar /NICOLAS AGUILERA /PAP/EPA

Tradycyjnie o godz.12:00 rozpocznie się noworoczny trening "Pasów". Podczas pokazowego meczu między podstawową i rezerwową drużyną krakowskiego klubu poznamy strzelca pierwszego gola w 2018 roku.

Historia noworocznych spotkań Cracovii narodziła się przypadkowo - w 1923 lub 1924 roku kilku piłkarzy postanowiło zakończyć sylwestrową noc grą w piłkę. Jeden z nich zaproponował, aby zagrać na stadionie i od tego czasu zawodnicy pojawiają się na boisku w samo południe Nowego Roku.

Noworoczny poniedziałek będzie jednak należał do skoczków narciarskich. O 14:00 rozpocznie się drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Kibice biało-czerwonych liczą na dobry wystąp reprezentantów Polski po tym, jak zdominowali zawody w Oberstdorfie.

Po konkursie w Ga-Pa skoczkowie będą rywalizować w Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia). Pamiętajmy, że Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni rok temu. Gdyby udałoby mu się powtórzyć ten sukces, wyrósłby na głównego kandydata do olimpijskiego złota i zwycięzcy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.


Turniej Czterech Skoczni - terminy:

1 stycznia 2018 (poniedziałek, Garmisch-Partenkirchen)

 14:00 konkurs indywidualny3 stycznia 2018 (środa, Innsbruck)

14:00 kwalifikacje4 stycznia 2018 (czwartek, Innsbruck)

14:00 konkurs indywidualny5 stycznia 2018 (Bischofshofen, Innsbruck)

17:00 kwalifikacje


6 stycznia 2018 (Bischofshofen, Innsbruck)

17:00 konkurs indywidualny

Dziesięciu Polaków wystartuje w Rajdzie Dakar


W styczniu oczy kibiców będą też skierowane na bezdroża Ameryki Południowej. W stolicy Peru ruszy 40. Rajd Dakar. 


W ciągu dwóch tygodni zawodnicy przejadą ponad 8500 kilometrów. Organizatorzy potwierdzili, że zgłoszono 344 pojazdy, w tym m.in. 92 samochody, 143 motocykle i 50 quadów. Zgłoszeni zawodnicy pochodzą z 54 państw. My trzymamy kciuki za dziesięciu Polaków.

Radwańska wraca na kort

Na początku nowego roku na kort wróci Agnieszka Radwańska. Na pewno zrobi wszystko, aby zrehabilitować się po nieudanym 2017 roku. Pierwszą rywalką Polki w nowozelandzkim Auckland będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

W pierwszym tygodniu nowego roku nie zabraknie też piłkarskich emocji. Spotkania będą rozgrywane na Wyspach Brytyjskich, we Włoszech i w Hiszpanii. Najciekawiej zapowiadają się derbowe starcia Chelsea z Arsenalem i Liverpoolu z Evertonem. 

(MN)