Agnieszka Radwańska przegrała z rozstawioną z numerem pierwszym Rosjanką Marią Szarapową 2:6, 6:3, 0:6 w ćwierćfinale turnieju WTA na kortach ziemnych w Stambule.

Polka występowała w turnieju z numerem siódmym. W pierwszym secie druga tenisistka świata nie miała problemów z Radwańską i wygrała 6:2, trzykrotnie przełamując podanie rywalki. Z kolei w drugiej odsłonie to Polka pokazała lepszy tenis i cieszyła się ze zwycięstwa 6:3. W ostatniej partii faworyzowana Rosjanka była jednak bezwzględna wygrywając 6:0.

Polka popełniła w tym spotkaniu sześć podwójnych błędów serwisowych i zanotowała dwa asy. Z kolei Szarapowa miała cztery asy i dziewięć podwójnych błędów.

W drugiej rundzie turnieju krakowianka łatwo pokonała Włoszkę Rominę Oprandi. Środowy mecz Radwańskiej z Oprandi trwał 45 minut, a od stanu 1:1 w pierwszym secie Polka nie straciła już gema. W sumie odnotowała w tym spotkaniu pięć asów serwisowych i tylko jeden podwójny błąd serwisowy. Podanie rywalki przełamała pięciokrotnie.

Wcześniej, w pierwszej rundzie, tenisistka z Krakowa pokonała 7:5, 7:5 Rosjankę Jekaterinę Byczkową. Razem z młodszą siostrą Urszulą awansowała także do ćwierćfinału debla, eliminując 6:4, 6:1 ukraińskie siostry Alonę i Katerynę Bondarenko, rozstawione z numerem trzecim.