Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała z rąk Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN oraz przedstawicieli drużyny Sevilla FC puchar Ligi Europy. W najbliższych dniach trofeum, które otrzymają zwycięzcy finału, który rozegrany zostanie 27 maja na Stadionie Narodowym, prezentowane będzie warszawiakom.

Cieszę się, że dzisiaj inaugurujemy to wielkie wydarzenie sportowe poprzez przekazanie nam jako Miastu Gospodarzowi tego pięknego trofeum. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wydarzenia przedmeczowe, jak i sam mecz finałowy, odbyły się w komfortowych, przyjaznych warunkach zarówno dla zawodników, kibiców oraz gości z całej Europy. Dzisiejsza ceremonia to początek zaplanowanego na najbliższy miesiąc Trophy Tour-u, czyli cyklu imprez, podczas których mieszkańcy stolicy będą mogli zobaczyć puchar - mówiła podczas przekazania trofeum Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy odebrała puchar z rąk prezesa Bońka oraz reprezentantów drużyny Sevilla FC, która wywalczyła Puchar Ligi Europy w sezonie 2013/2014. Sevilla ma również szansę zagrać podczas rozgrywanego w Warszawie finału Ligi Europy - jest jednym z czterech póflinalistów turnieju.

To bardzo ważne trofeum. W Hiszpanii nie jest łatwo awansować do Ligi Mistrzów, z uwagi na bardzo wysoki poziom czołowych drużyn. Chcemy po raz czwarty triumfować w LE i stać się rekordzistami pod tym względem. Bardzo nam się podoba ten puchar. Mam nadzieję, że po finale w Warszawie znowu będzie nasz - powiedział prezes hiszpańskiego klubu Jose Castro Carmona przekazując trofeum.

To świetne święto dla sportu, dla piłki nożnej i wielka sprawa dla Warszawy. To najlepsza reklama, jaka może być dla naszego kraju - mówi w rozmowie z RMF FM polski bramkarz Jerzy Dudek.

Rusza Trophy Tour, czyli spotkania z Pucharem


Uroczystość, która odbyła się w Pałacu Prymasowskim, stanowiła początek zaplanowanego na maj Trophy Tour, czyli prezentacji pucharu mieszkańcom stolicy. W ciągu najbliższych czterech tygodni trofeum będzie można zobaczyć między innymi:

w sobotę, 2 maja - w Multimedialnym Parku Fontann (Podzamcze) podczas pikniku rodzinnego poświęconemu piłce nożnej i Lidze Europy;

w sobotę, 9 maja - w Pałacu Kultury i Nauki (sala Kisielewskiego)

w sobotę, 23 maja - podczas Święta Saskiej Kępy (ul. Francuska)

we wtorek i środę, 26-27 maja - podczas półfinałów i finałów Mini Mistrzostw Warszawy na placu Zamkowym.

Finał Ligi Europy odbędzie się na Stadionie Narodowym za niespełna miesiąc. Wiadomo, że przy takiej imprezie po 8,5 tys. wejściówek jest zarezerwowanych dla dwóch finalistów. Pozostałe bilety, które były dostępne, zostały już praktycznie sprzedane. Z naszych informacji wynika, że wejściówki nabyło bardzo wielu Polaków - powiedział Zbigniew Boniek.

(md)