Michał Przysiężny uległ Martinowi Klizanowi w meczu barażowym o awans do Grupy Światowej przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa. Polscy tenisiści przegrywają w Gdynia Arena ze Słowakami 0:1.

Puchar Davisa: Przysiężny przegrywa. Polska-Słowacka 0:1 / Zdj. ilustracyjne /Jürgen Hasenkopf / picture-alliance /PAP/EPA

Było to pierwsze spotkanie zajmującego 143. miejsce w rankingu ATP Przysiężnego ze sklasyfikowanym o 107 pozycji wyżej Klizanem. Mecz trwał dwie godziny i osiem minut. Przysiężny nie wygrał ani jednego seta.

Jeszcze dzisiaj w drugim meczu barażowym Jerzy Janowicz stanie naprzeciw Norberta Gombosa. Z kolei jutro w starciu deblowym Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zmierzą się z Andrejem Martinem i Igorem Zelenay’em. Zaplanowane są jeszcze dwa spotkania singlowe, które odbędą się w niedzielę.

Wcześniej Polska i Słowacja zmierzyły się już w Pucharze Davisa. W 1996 roku w trzeciej, decydującej rundzie Grupy II Strefy Euro-afrykańskiej biało-czerwoni ulegli Słowakom w Tarnawie.

Zwycięzca weekendowego barażu wystąpi w przyszłym roku w liczącej 16 zespołów elicie. Przegrani ponownie będą rywalizować w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej.

Polacy już raz wystąpili w barażu o Grupę Światową. Dwa lata temu w Warszawie ulegli Australijczykom 1:4. Słowacy w elicie wystąpili dziewięć lat temu, a rok wcześniej dotarli do finału rozgrywek.