Trzech Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Kwalifikacji, w których najlepszy był Niemiec Michael Uhrmann, nie przebrnął jedynie Kamil Stoch. Najlepiej z czwórki reprezentantów Polski spisał się w kwalifikacji Adam Małysz. Skoczył 138,5 m i z notą 130,3 pkt został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Dobrze zaprezentował się najmłodszy w kadrze trenera Hannu Lepistoe - Maciej Kot. 16-letni skoczek uzyskał 132 m i nota 115,6 pkt dała mu w kwalifikacjach 16. miejsce.

Stefan Hula skoczył 126,5 m, a 106,2 pkt wystarczyły do zajęcia 31. pozycji. 1,2 pkt zabrakło do miejsca premiowanego awansem do konkursu głównego Kamilowi Stochowi, który za skok na odległość 120,5 m uzyskał notę 93,9 i zajął 43. pozycję.

Kwalifikacje wygrał Niemiec Michael Uhrmann (142,0 m; 135,6 pkt), przed Słoweńcem Jernejem Damjanem (141,0 m; 135,3 pkt) oraz Finem Harrim Olllim (141,5 m; 134,2 pkt)

Udział w niedzielnym konkursie wywalczyło w piątkowych kwalifikacjach 40 zawodników. Czołowych dziesięciu z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata start w tych zawodach miało zapewniony "z urzędu".

Z dziesięciu najlepszych skoczków PŚ, którzy nie byli klasyfikowani, najdalej - 143 metry - skoczył Austriak Andreas Kofler. Dwa metry bliżej wylądował prowadzący w PŚ jego rodak