Adam Małysz zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach przed piątkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Libercu. Za skok na odległość 125 m otrzymał notę 123 pkt. Wygrał Fin Janne Happonen (124,4 pkt/125,5 m) przed Austriakiem Martinem Kochem (123,3 pkt/126 m).

W zawodach, które rozpoczną się o godz. 16.30, wystartuje także dwóch innych Polaków - Stefan Hula i Maciej Kot. Hula był 15. (113,3 pkt/121 m), a Kot 24. (106,5 pkt/117,5 m). W finałowej rozgrywce zabraknie Kamila Stocha, który uplasował się na 42. pozycji (93 pkt/110 m).

W kwalifikacjach nie startowało dziesięciu zawodników najwyżej sklasyfikowanych w punktacji PŚ, w tym lider - Thomas Morgenstern (Austria).

Na treningu Małysz zajął dziewiąte miejsce. Polak skoczył 126,6 metra. Wygrał Szwajcar Andreas Kuettel (135 m), a tuż za nim sklasyfikowani zostali ex aequo Norweg Anders Jacobsen i Austriak Andreas Kofler (po 131 m).

Thomas Morgenstern uzyskał identyczną odległość jak Małysz i także uplasował się na dziewiątej pozycji. Stefan Hula (120 m) był 20., Kamil Stoch (106,5) 50., a Maciej Kot zajął przedostatnią, 67. lokatę (74 m).