W niedzielę w Predazzo odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do faworytów zaliczani są Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Dzień wcześniej w tej włoskiej miejscowości zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Kubacki wyprzedził reprezentacyjnego kolegę o najmniejszą możliwą różnicę - 0,1 pkt. Zdecydowanie najlepszy był w sobotę Karl Geiger. Niemiec zwyciężył wyraźnie i przy okazji awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kubacki jest czwarty, a Stoch szósty.

Predazzo to miejsce Polaków bardzo szczęśliwe. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata zdobył tam Adam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku Polacy wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na 16.30. O 15.00 rozpoczną się kwalifikacje.