Pierwszy zespół Norwegii, z Marit Bjoergen na ostatniej zmianie, zwyciężył w sztafecie 4x5 km w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Sjusjoen. Wyprzedził drugą ekipę gospodarzy i Finlandię. Polki, w składzie z Justyną Kowalczyk, zajęły 11. miejsce.

Jako pierwsza na trasę wybiegła najmłodsza w polskiej sztafecie Ewelina Marcisz. Dobiegła przedostatnia z ponad minutową stratą do prowadzących Norweżek. W drugiej zmianie pobiegła Justyna Kowalczyk, który zmniejszyła stratę do 44 sekund i wyprowadziła sztafetę na piąte miejsce.

Niestety Paulina Maciuszek i wracająca po kontuzji Sylwia Jaśkowiec spisały się słabiej i Polki wypadły z dziesiątki. Dominację znów potwierdziły Norweżki, które wystawiły aż cztery sztafety. Wygrała Norwegia 1 przed Norwegią 2, ale i pozostałe okazały się lepsze od Polek.