Polki przegrały 1:3 z Dominikaną (21:25, 17:25, 27:25, 21:25) w drugim meczu o Puchar Świata siatkarek w Japonii. Był to drugi mecz podopiecznych Andrzeja Niemczyka. Wczoraj wygrały z Turczynkami.

Dominikanki prowadziły z naszymi zawodniczkami już 2:0 w setach. W trzecim secie Polki wygrały, ale czwartego nie zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Polskie zawodniczki popełniały zbyt dużo błędów, nie zawiodła tylko Małgorzata Glinka. Najlepsza siatkarka Europy zdobyła 29 punktów. Trener robił duzo zmian, ale rezerwowe nie mogły odwrócić losów spotkania.

Wczoraj, w pierwszym meczu PŚ, Polki po dramatycznym meczu wygrały 3:2 z Turcją. Było to pierwsze w historii zwycięstwo "biało-czerwonych" w rozgrywkach Pucharu Świata. W poniedziałek rywalkami mistrzyń Europy będzie Brazylia, brązowa medalistka ostatnich igrzysk olimpijskich i jedna z faworytek PŚ.