Polska przegrała w Kagoshimie z Brazylią 0:3 (19:25, 18:25, 18:25) w meczu trzeciej rundy Pucharu Świata siatkarek. To druga porażka podopiecznych Andrzeja Niemczyka. Wcześniej biało-czerwone przegrały z Dominikaną i wygrały z Turcją.

Polski zespół zagrał lepiej niż w poprzednich meczach. Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie, dobry był blok. Jednak nie wystarczyło to na wygranie choćby jednego seta.

Był to najlepszy mecz naszego zespołu z trzech rozegranych - mówił po meczu trener reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk - Dalej nie wiemy, dlaczego w poprzednich meczach słabe było przyjęcie piłki. Brazylijki każdy nasz słabszy moment gry czy błąd wykorzystywały.

Z dotychczasowych rywalek reprezentacji Polski w Pucharze Świata Brazylijki, brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Sydney, są najwyżej notowane. Zajmują piąte miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Jutro przerwa w turnieju o Puchar Świata. W środę Polska spotka się w Sendai z mistrzem olimpijskim z Sydney i obrońcą trofeum Kubą.