Student z Iranu niemal wylądował w więzieniu - za to, że... wygląda niemal identycznie jak argentyńska ikona futbolu Lionel Messi.

Reza Parastesh wpadł na pomysł, że wyjdzie na ulicę irańskiego miasta Hamedan ubrany w koszulkę z nazwiskiem znakomitego piłkarza FC Barcelony. Na reakcję przechodniów nie musiał długo czekać. Fani Messiego zaczepiali Parastesha w przekonaniu, że to argentyński sportowiec. Student nie wyprowadzał nikogo z błędu - chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Sytuacja wymknęła się w pewnym momencie spod kontroli. Wokół Paratesha zgromadził się taki tłum, że musiała interweniować policja. Student trafił na posterunek policji.

Mężczyzna tłumaczył później, że na pomysł odegrania roli Messiego wpadł po namowach ze strony taty. Ojciec miał zauważyć wyraźne podobieństwo syna i piłkarza. 

Pomimo że Parastesh otarł się o więzienie za naruszanie porządku publicznego, dobry nastrój go nie opuszcza. W rozmowie z lokalnymi mediami przyznał, że ćwiczy kilka piłkarskich sztuczek, by jeszcze bardziej upodobnić się do gwiazdy FC Barcelony. 

The Independent