Dla Arkadiusza Milika to będzie powrót do kadry po ponad pięciu miesiącach. W październiku napastnik Napoli doznał kontuzji w meczu reprezentacji z Danią. Na boisko wrócił dopiero trzy tygodnie temu. Wśród 19 powołanych jest także Łukasz Skorupski. Bramkarz awansował w hierarchii po tym, jak z gry w kadrze zrezygnował Artur Boruc.

Arkadiusz Milik to ważne ogniwo reprezentacji. Na początku eliminacji Euro2016 selekcjoner Adam Nawałka wyciągnął go z młodzieżówki, a napastnik szybko wyrósł na piłkarza, który ma pewne miejsce w wyjściowym składzie. Milik ciągle czeka na swojego pierwszego gola po kontuzji. W klubie pełni na razie rolę rezerwowego i spokojnie odbudowuje formę. Nawałka chce mu jednak dać wyraźny sygnał, że czeka na jego powrót do wysokiej dyspozycji. Zresztą selekcjoner już nie raz wyciągał rękę do piłkarzy, którzy są w trudnej sytuacji, a ci często odwdzięczali mu się dobrą grą. Powołanie to także dowód, że Milik może liczyć na zaufanie selekcjonera.

W gorszej, ale i podobnej sytuacji jest Grzegorz Krychowiak. W kadrze to jeden z pewniaków, od którego Nawałka rozpoczyna rozpisywanie wyjściowego składu. W klubie praktycznie nie gra. W reprezentacji jest jednak liderem środka pola i pod tym względem koncepcja w drużynie narodowej się nie zmienia.

Wśród powołanych jest także zbierający dobre noty we Włoszech Łukasz Skorupski. Bramkarz Empoli może na dłużej zadomowić się w reprezentacji i stać się etatowym numerem 3. w drużynie narodowej. Łącznie Nawałka zaprosił z klubów zagranicznych 3 bramkarzy, 5 obrońców, 7 pomocników i 4 napastników.

Wśród powołanych brakuje Bartosza Kapustki i Mariusza Stępińskiego. Pierwszy regularnie dostawał zaproszenia na zgrupowania. Drugi musiał liczyć się z poważniejszą konkurencją. Tym razem obaj dostali powołania do młodzieżowej reprezentacji Marcina Dorny, która w marcu zagra towarzysko z Włochami i Czechami. W kadrze nie ma też oczywiście Artura Boruca, który niedawno zakończył reprezentacyjną karierę.

Zgrupowanie rozpocznie się w Warszawie w poniedziałek 20 marca. Jednak już dzień wcześniej z dziennikarzami spotka się Nawałka. Kadra będzie trenować na stadionie Polonii Warszawa, a do Podgoricy wyleci w sobotę, a więc dzień przed meczem. Pierwszy gwizdek pojedynku Czarnogóra-Polska 26 marca o 20:45.

Listę piłkarzy z Ekstraklasy powołanych na mecz Polska-Czarnogóra, Nawałka ogłosi po najbliższej ligowej kolejce.

Zagraniczne powołania Adama Nawałki na mecz z Czarnogórą:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski
Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Igor Lewczuk, Łukasz Piszczek, Thiago Cionek
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus, Karol Linetty, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

APA