19 tysięcy osób w całym kraju wzięło udział w charytatywnym biegu Poland Business Run 2020. W tym roku nie odbył się on w tradycyjnej formie.

Ze względu na epidemię koronawirusa każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokonywał dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, sam lub z kolegami z firmy. Uzyskany wynik trzeba było wgrać do specjalnej aplikacji.

Różnice są przede wszystkim takie, że nie możemy biegać w 5-osobowych teamach, musieliśmy się podzielić, ale nie stanowi to dla nas żadnej przeszkody, na pewno wykręcimy bardzo dobre czasy - mówili biegacze naszemu reporterowi w Warszawie.

Jak można było wziąć udział w biegu?

6 września każdy biegacz miał przebiec odcinek 4 km do godziny 18:00. Można było wystartować samodzielnie lub z całą drużyną, jednocześnie lub po kolei, przekazując sobie wirtualną pałeczkę. Swój czas należało zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS (np. Endomondo, Strava) i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu.

Jak przekazać uzyskany wynik organizatorom?

To proste. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację Poland Business Run w swoim telefonie. Później należy kliknąć przycisk "Dodaj wynik", a następnie wgrać zrzut ekranu z aplikacji sportowej, wpisać swój adres e-mail (podany przy rejestracji do biegu) i na koniec uzyskany czas - tłumaczył Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run.

Osiągnięty czas należało wpisać do aplikacji w formacie 00:00:00 (godziny, minuty, sekundy) i kliknąć “Zapisz". Trzeba było to zrobić do godz. 19:00. Przesłane rezultaty zostaną następnie zweryfikowane, a gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej drużyny ukończą bieg i udostępnią organizatorom swoje czasy, wynik całego teamu ukaże się w klasyfikacji generalnej.

W tym roku dopuszczamy bieg z zegarkiem sportowym zamiast aplikacji w telefonie, a także pokonanie dystansu Poland Business Run 2020 na bieżni stacjonarnej. To istotne zwłaszcza dla naszych biegaczy z bardzo gorących części świata, gdzie bieg na zewnątrz mógłby okazać się bardzo męczący lub niemożliwy. W tym przypadku zamiast screenshota z aplikacji, należy wykonać i udostępnić zdjęcie ekranu bieżni z wynikiem - mówiła Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Pomoc trafi do ponad 50 osób

Pracownicy firm i korporacji biorący udziału w biegu pomogą w sumie ponad 55 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.

Pomagam bardziej

Do godz. 12:00 6 września trwała akcja "Pomagam Bardziej", w ramach której każdy mógł wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Poland Business Run. Trzeba było wejść na stronę: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams i przelać datek za pośrednictwem jednej z drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zbierze na rzecz potrzebujących największą kwotę, otrzyma Żółte Koszulki Lidera.