Polski bramkarz Łukasz Skorupski, który ma za sobą dobry sezon w barwach włoskiego Empoli, znalazł się na liście życzeń występującego w Premier League Crystal Palace - informują brytyjskie media.

Łukasz Skorupski jest piłkarzem AS Romy, ale dwa ostatnie sezony spędził na wypożyczeniu w innej włoskiej drużynie - Empoli. W rzymskim klubie Polak rozegrał tylko kilka spotkań, ale dobra gra na wypożyczeniu spowodowała, że stał się rozpoznawalnym zawodnikiem, a jego wartość znacząco wzrosła. 

Golkiper był już łączony z różnymi klubami. Teraz angielskie media donoszą, że najbliżej mu do Crystal Palace. Londyński klub chciałby wypożyczyć naszego bramkarza. Trener Frank de Boer - w przeszłości znakomity obrońca - szuka wzmocnień właśnie na tej newralgicznej pozycji.

Obecnie Holender ma do dyspozycji tylko dwóch bramkarzy. W pierwszym ligowym meczu zagrał Walijczyk Wayne Hennessey - puścił trzy bramki, a drużyna nosząca przydomek "Orły" przegrała z Huddersfield Town 0:3. W rezerwie jest jeszcze 38-letni Argentyńczyk Julian Speroni. Skorupski z pewnością mógłby powalczyć z nimi o miejsce w składzie.

Pytanie, czy Polak nie będzie chciał walczyć o miejsce w składzie AS Romy. Rywalizuje o nie z Brazylijczykiem Alissonem. Obecnie Skorupski wyceniany jest na 7 mln. euro. Piłkarz jest także regularnie powoływany do reprezentacji Polski, choć w hierarchii Adama Nawałki zajmuje, jak na razie, trzecie miejsce - za Wojciechem Szczęsnym i Łukaszem Fabiańskim.

(ph)