W niedzielę polscy snajperzy udowodnili, że są w dobrej formie. Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik trafili po golu dla swoich drużyn. "Lewy" otworzył wynik w spotkaniu Bayernu Monachium z FSV Mainz, natomiast Arkadiusz Milik zdobył bramkę na 3:2 w Napoli z Udinese.

Dobre występy Polaków są szczególnie dobrą informacją dla trenera Jerzego Brzęczka. W przyszłym tygodniu polska reprezentacja zaczyna bowiem kwalifikacje do mistrzostw Europy 2020. W czwartek Polacy zmierzą się z Austrią.

Arcyważny gol Milika

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w wygranym na własnym stadionie 4:2 meczu z Udinese w 28. kolejce Serie A. To było 15. trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie. Milik oraz Piotr Zieliński rozegrali całe spotkanie. W kadrze gości zabrakło Łukasza Teodorczyka.

Napoli świetnie zaczęło mecz i po 26 minutach prowadziło 2:0. Na listę strzelców wpisali się Amin Younes oraz Jose Callejon. Niespodziewanie jednak jeszcze przed przerwą goście wyrównali za sprawą trafień Kevina Lasagni i Seko Fofany.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 57. minucie Milik strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Callejona, a w 69. wynik ustalił Dries Mertens.

W tabeli Napoli jest drugie, ale do prowadzącego Juventusu Turyn ma aż 15 punktów straty. Kilka godzin wcześniej "Stara Dama" doznała pierwszej porażki w sezonie. Grający w częściowo rezerwowym składzie Juventus, m.in. bez Wojciecha Szczęsnego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo, uległ na wyjeździe Genoi 0:2.

Błyskawiczna bramka Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył bramkę, a jego Bayern Monachium pokonał u siebie FSV Mainz aż 6:0 i został liderem po 26. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Polski napastnik z 18 trafieniami prowadzi natomiast w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Polak, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie, gdy popisał się technicznym uderzeniem po dośrodkowaniu Austriaka Davida Alaby. W najbliższy czwartek obaj piłkarze staną naprzeciw siebie w Wiedniu w meczu eliminacji Euro 2020.

To osiemnasty gol Lewandowskiego w obecnym sezonie Bundesligi. Łącznie w niemieckiej ekstraklasie ma 198 bramki, dzięki czemu umocnił się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców.