Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Szymon Zawadzki wywalczyli w drużynowym C1 brązowy medal mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim! Zwyciężyli Słoweńcy, ze srebra cieszą się Irlandczycy.

Słoweńcy triumfowali z wynikiem 120,43 s, Irlandczycy uzyskali zaś rezultat 135,83 s. Czas Polaków to 150,58 s.

Na układ drużyn na podium wpływ miała nałożona na Czechów 50-sekundowa kara za ominięcie bramki, która zepchnęła tę ekipę z drugiej na czwartą pozycję.

Indywidualnie w C1 zwyciężył Słoweniec Benjamin Savsek przed Czechami Lukasem Rohanem i Vaclavem Chaloupką. Najlepszy z Polaków był Kacper Sztuba, którego sklasyfikowano na ósmej pozycji.

Z kolei w kobiecej drużynowej rywalizacji w K1 Polki zajęły piąte miejsce. Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska straciły do najlepszych Czeszek 16,81 s. Ze srebrnego medalu cieszyły się Francuzki, a z brązowego Austriaczki.

Z zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w Pradze polscy kajakarze wracają z dwoma medalami: w sobotę bowiem brązowy krążek w K1 zdobył Mateusz Polaczyk.