To prawdopodobny koniec przygody "Portowców" w europejskich pucharach. Belgijski KAA Gent zdeklasował Pogoń Szczecin wygrywając pierwsze starcie aż 5:0. Rewanż wydaje się już tylko kwestią formalną.

Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali w Belgii z KAA Gent 0:5 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji.

Właściwa masakra nastąpiła już w pierwszej połowie. Belgowie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 4:0.

Katastrofalnie wyglądały również statystyki "Portowców" po pierwszej części meczu, według których Pogoń nie oddała ani jednego strzału na bramkę przeciwnika.

Polska drużyna nie popisywała się jednak przede wszystkim w obronie. W 12 minucie Bartosz Klebaniuk w kompromitujący sposób "wypluł" piłkę przed siebie umożliwiając dobitkę Belgowi.

Bramkarzowi Pogoni można zresztą przypisać "współudział" przy dwóch kolejnych golach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla KAA Gent. Na listę strzelców trzykrotnie wpisywał się Gift Orban, a dwukrotnie do siatki trafiał Hugo Cuypers.

Rewanż, który jest raczej tylko formalnością odbędzie się 17 sierpnia.