Norweski triatlonista Fredrik Mandt założył się z narciarską mistrzynią świata na 30 kilometrów Therese Johaug. Zadeklarował, że jeśli przegra w biegu pod górę stoku slalomowego, to zje swoje buty. Słowa dotrzymał. Przygotowałem meksykańskie taco z ostrymi przyprawami, ale potrawa nie była zbyt smaczna. Zjadłem ją jednak do końca ponieważ dane słowo się liczy- powiedział Mandt.

Johaug zaskoczyła wszystkich w styczniu nieprawdopodobnym tempem podczas ostatniego etapu Tour de Ski. Młoda Norweżka najszybciej pokonała trasę morderczego podbiegu pod Alpe Cermis. 29-letni Mandt stwierdził, że technika narciarska w konkurencjach wytrzymałościowych to nie wszystko i że liczy się ogólne wytrenowanie.

Obiecał Johaug, że jeżeli przegra z nią w biegu Rauland Power Climb pod górę stoku slalomowego w norweskim Holtardalen, to przed kamerami zje swoje buty. Film wideo z jego zapowiedzią pojawił się na portalach społecznościowych. Mandt finiszował ze stratą kilku minut do mistrzyni świata. Sportowiec przed kamerami ugotował buty i w obecności Johaug je zjadł.