Sześcioro sportowców walczy w najnowszej edycji plebiscytu RMF FM i Interii na Sportowca Miesiąca. Wartościowych występów i ważnych zwycięstw biało-czerwonych w listopadzie nie brakowało. Kto zasługuje na tytuł? Zagłosujcie! Zachęcamy również, byście uzasadnili swój wybór - autor najciekawszego, zdaniem naszego jury, wpisu otrzyma upominek-niespodziankę, przygotowany przez zwycięzcę plebiscytu, RMF FM i Interię!

Mamed Chalidow

Podczas 33. gali KSW powracający do rywalizacji po kontuzji Mamed Chalidow zmierzył się ze swoim dobrym kolegą - Michałem Materlą. W czasie walki o przyjaźni nie było jednak mowy. Chalidow rzucił się na przeciwnika i zakończył pojedynek już po... 31 sekundach! Po wszystkim przyznał, że nie chciał walczyć z przyjacielem i w trakcie przygotowań starał się o tym nie myśleć. Spektakularnym zwycięstwem Chalidow odebrał Materli pas KSW wagi średniej.


Joanna Jędrzejczyk

Polka w dobrym stylu obroniła pas mistrzowski federacji UFC w wadze słomkowej. W Melbourne pokonała Valerie Letourneau z Kanady jednogłośną decyzją sędziów. To była najtrudniejsza walka naszej zawodniczki w ostatnim czasie, ale trzeba podkreślić, że zwycięstwo Jędrzejczyk nie było ani przez moment zagrożone.


Bartosz Kapustka

Młody pomocnik Cracovii wyrasta powoli na "pewniaka" do kadry Adama Nawałki na Euro 2016. W towarzyskich meczach reprezentacji Polski z Islandią i Czechami po raz kolejny pokazał, że talentu mu nie brakuje. W meczu w Warszawie strzelił bramkę, we Wrocławiu asystował przy trafieniu Arkadiusza Milika. Kapustką interesują się już czołowe europejskie kluby - a przy takich występach w biało-czerwonych barwach jego cena może tylko rosnąć.


Marcin Kolusz

Hokeiści GKS-u Tychy mieli w listopadzie wielkie powody do radości: awansowali do finału Pucharu Kontynentalnego! To największy sukces polskiego klubowego hokeja od ponad 20 lat. W turnieju finałowym tyszanie powalczą w styczniu. A już teraz, doceniając listopadowy sukces całego zespołu, do naszej nagrody nominujemy czołowego napastnika GKS-u Tychy i kapitana reprezentacji Polski Marcina Kolusza.


Grzegorz Krychowiak

Sevilla, w której Krychowiak szybko wyrobił sobie mocną pozycję, zdołała pokonać w listopadzie np. Real Madryt. W tym spotkaniu polski pomocnik był kapitanem drużyny z Andaluzji. Krychowiak od początku sezonu utrzymuje wysoką formę, a założenie opaski kapitana w tak ważnym meczu pokazuje, że w Sevilli Polak ma już status prawdziwej gwiazdy i jest jednym z liderów zespołu.


Maciej Rybus

To mogą być jego ostatnie dni w lidze rosyjskiej. Coraz głośniej mówi się o przenosinach Rybusa do innego klubu. Na razie jednak skrzydłowy Tereka Grozny zbiera w Rosji bardzo dobre recenzje. Kilka dni temu w meczu z Zenitem Sankt Petersburg (4:1) zdobył dwie bramki. Wcześniej trafił też do siatki w pojedynku z Kubaniem Krasnodar.


Głosowanie zamkniemy 4 grudnia o godzinie 11:30.

Tradycyjnie możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - po zamknięciu głosowania nasze redakcyjne jury wybierze najciekawsze, jego zdaniem, uzasadnienie. Jego autor dostanie upominek przygotowany przez zwycięzcę plebiscytu, RMF FM i Interię!