Piotr Łobodziński zajął pierwsze miejsce w biegu na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu. Pokonanie 1 665 schodów zajęło mu 7 minut i 50 sekund.

W biegu na szczyt "Żelaznej Damy" wystartowało 57 zawodników z 16 krajów. Najszybszą kobietą była biegaczka z Australii Suzy Walsham. Jej czas to 9 minut i 44 sekundy.

Najlepszy był Polak - Piotr Łobodziński. Przyznał, że pokonanie w biegu 1 665 schodów Wieży Eiffla było ciężkie, ale jest gotowy wystartować ponownie. Było ciężko, ale jestem zwycięzcą. Jestem szczęśliwy. Mam nadzieję za rok pobiec tu ponownie - powiedział biegacz z Polski.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Piotr Łobodziński opowiadał o początkach swojej kariery sportowej. Zaczęło się w 2011 roku w Warszawie. Zobaczyłem, że są organizowane takie zawody, zgłosiłem się i wystartowałem "na żywca", bez ani jednego treningu. Mimo to zająłem czwarte miejsce i konkurencja po prostu mi się spodobała – mówił nam.

Biegnij z RMF FM! Pochwal się nam swoim zdjęciem!