Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali na wyjeździe z Szachtiorem Karaganda 2:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Gole dla trzeciego zespołu polskiej ekstraklasy zdobyli Łukasz Janoszka i Wojciech Grzyb z rzutu karnego. Rewanż odbędzie się 8 lipca w Chorzowie.

Powrót po dziesięciu latach do rozgrywek UEFA zaczął się dla Ruchu fatalnie. Już w siódmej minucie spotkania w Karagandzie chorzowianie stracili gola - po strzale z bliska Bośniaka Aldina Didica. Podopieczni Waldemara Fornalika wyrównali w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy na strzał z lewej strony boiska zdecydował się Łukasz Janoszka. Tuż po przerwie "Niebiescy" wyszli na prowadzenie. Po faulu na Sebastianie Olszarze sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Wojciech Grzyb.

Piłkarze trzeciej drużyny ligi Kazachstanu mieli kilka dogodnych okazji na wyrównanie. Najlepszej nie wykorzystali w doliczonym czasie meczu, gdy Andriej Finonczenko nie trafił do pustej bramki. Wcześniej Krzysztof Pilarz dwukrotnie bronił groźne strzały gospodarzy - Didica i Aleksieja Danajewa.

Rewanż w Chorzowie. Jeśli podopieczni trenera Fornalika uporają się z tym przeciwnikiem, w kolejnej rundzie - 15 i 22 lipca - spotkają się z Valetta FC (Malta).

Szachtior Karaganda - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)