Polscy piłkarze ręczni o krok od awansu do półfinału mistrzostw Europy! Po fantastycznej wygranej ze Szwedami zmierzą się dziś z Chorwacją. Zwycięstwo zapewni im awans. Co ciekawe, na boisku może się pojawić w obu zespołach aż 11 zawodników Vive Targi Kielce.

Piłka ręczna: Niesamowity mecz Polaków. Zdeklasowali wicemistrzów olimpijskich!

To był jeden z najlepszych meczów polskich szczypiornistów ostatnich lat! Reprezentacja Polski w fantastycznym stylu pokonała Szwecję 35:25 w swoim drugim spotkaniu w drugiej fazie mistrzostw Europy w Danii. Biało-czerwoni zdeklasowali wicemistrzów olimpijskich i przybliżyli się do strefy... czytaj więcej

W polskiej reprezentacji występują grający w Kielcach Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Piotr Grabarczyk i Piotr Chrapkowski. U Chorwatów z kolei zawodnikami Vive są: bramkarz Venio Losert oraz Denis Buntic, Manuel Strlek, Ivan Cupic i Zeljko Musa.

Bilans spotkań z drużyną z Bałkanów jest dla biało-czerwonych wybitnie niekorzystny, ale po znakomitym meczu z Szwecją notowania naszych kadrowiczów znacznie wzrosły. Polacy wygrali z mistrzami olimpijskimi aż 35:25, co na tym poziomie rozgrywek jest prawdziwym nokautem.

Po tym spotkaniu trener biało-czerwonych Michael Biegler podkreślił, że jego zespół nareszcie zrealizował założenia taktyczne.

Jeśli jego podopieczni zagrają równie dobrze dzisiaj, mają duże szanse pokonać Chorwatów, a to zapewni im awans do półfinału. Mecz w duńskim Aarhus rozpocznie się o godzinie 20:15. Wcześniej Rosja zagra Białorusią (15:45), a będąca już pewna miejsca w półfinale Francja ze Szwecją (18:00).

(edbie)