Piłka nożna kobiet pobije własny rekord frekwencji. Aż 90 tysięcy fanów ma zasiąść na stadionie Wembley podczas towarzyskiego meczu Anglia - Niemcy. Bilety zostały wyprzedane na pniu - poinformowała angielska federacja futbolu.

Do tej pory rekord pod względem publiczności na meczu kobiet w Wielkiej Brytanii należał do finału olimpijskiego z 2012 roku, rozegranego także na Wembley, który obejrzało 80 203. Mecz zakończył się zwycięstwem USA nad Japonią 2:1.

Moje przesłanie do wszystkich, którzy kupili bilety jest jasne: "przyjdźcie na mecz, by stać się częścią historii". To właśnie wasza obecność jest tym, co sprawi, że mecz będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Będę czekała na każdego, kto kupił bilet, aby pomógł w pobiciu rekordu wszech czasów na angielskiej ziemi - powiedziała patetycznie Sue Campbell z angielskiej federacji dyrektor ds. piłki nożnej kobiet.

Najwyższa frekwencja podczas spotkania kobiecej reprezentacji Anglii to także pojedynek z Niemcami w 2014 roku, który na stadionie Wembley śledziło 45 619 fanów.

Światowy rekord kibiców na trybunach na meczu kobiet został ustanowiony na stadionie w kalifornijskiej Pasadenie podczas MŚ w 1999 roku, gdy 90 185 fanów obejrzało wygraną USA z Chinami w finale po serii rzutów karnych 5:4.

Spotkanie odbędzie się na Wembley 9 listopada.