W środę do księgarń trafi biografia Otylii Jędrzejczak. Była pływaczka ma w dorobku olimpijskie złoto, medale mistrzostw świata czy Europy. Biła też rekordy globu. W książce szczerze opowiada nie tylko o swojej karierze, ale także o życiu prywatnym. A w tym nie brakowało tragedii i zawirowań. W rozmowie z RMF FM Jędrzejczak opowiedziała, dlaczego zdecydowała się na napisanie książki i na tak szczere wyznania.

Otylia Jędrzejczak stała się sportową bohaterką w naszym kraju w 2004 roku. Wtedy na igrzyskach olimpijskich wywalczyła aż trzy medale. Wówczas też pojawiła się pierwsza propozycja, by powstała książka poświęcona pływaczce. Uznałam, że nie jestem gotowa, zbyt młoda na książkę. Kolejna propozycja padła po trudnych momentach w moim życiu. Miałam świadomość, że jeśli książka ma powstać, to musi opowiadać też o tragicznych momentach w moim życiu. Inaczej nikt nie uzna jej za prawdziwą - mówi Otylia Jędrzejczak.

Teraz po zakończeniu sportowej kariery i po wielu życiowych perypetiach książka w końcu powstała. Jak podkreśla Otylia Jędrzejczak to ma nie być zwykła autobiografia. Ta książka ma motywować. Ma pokazać, że z każdej sytuacji w życiu można wyjść, że sukces osiąga się ciężką pracą i że w życiu nie ma nic za darmo, bo ja nigdy nie dostałam nic za darmo - podkreśla była pływaczka.

W biografii Jędrzejczak opowiedziała o karierze sportowej, dorastaniu, ale także o tragicznej śmierci brata w wypadku samochodowym czy poronieniu. Otwarcie opisała także swoje relacje z mężczyznami, bo jak podkreśla każda z nich była wartościowa. Każda z osób, którą spotkałam i z którą nawiązałam relację, była dla mnie bardzo wartościowa. Jako sportowiec jesteś długo na zgrupowaniach. Inni muszą się do ciebie dostosować. Niektóre relacje w stu procentach sama zawaliłam. Nie poświęcałam im wystarczająca dużo uwagi. Byłam skoncentrowana na sobie, na swoim sukcesie. Dziś koncentruję się na całokształcie życia - nie tylko na aspekcie sportowym. To pozwoliło mu zbudować zdrową relację z partnerem - mówi dziś szczęśliwa mam dwójki dzieci.

Co jeszcze opowiedziała Otylia Jędrzejczak naszemu reporterowi Patrykowi Serwańskiemu? Tu znajdziecie cała rozmowę z mistrzynią olimpijską z Aten...

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki Otylii Jędrzejczak. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Za który sportowy sukces cenisz najbardziej Otylię Jędrzejczak? Na Wasze maile czekamy do północy 26.11. Piszcie na adres fakty@rmf.fm. Z autorami najciekawszych uzasadnień skontaktujemy się mailowo. 


Opracowanie: