Napastnik piłkarskiej reprezentacji Danii i norweskiego RBK Rosenborg Trondheim Nicki Bille Nielsen podczas wielkanocnego urlopu w Kopenhadze wdał się w bójkę z policjantami i jednego z nich pogryzł. Norweski pracodawca ukarał go... zakazem picia alkoholu na czas nieokreślony.

Zdjął spodnie i nazwał taksówkarza „małą tłustą świnią”

Jeden z pracujących w Kopenhadze taksówkarzy poskarżył się na zachowanie napastnika Arsenalu Londyn Nicklasa Bendtnera. Kiedy odbierał Duńczyka i jego dwóch znajomych z restauracji, pijany piłkarz miał się awanturować i na oczach kierowcy rozebrać. czytaj więcej

Bille rozpoczął grę w Rosenborgu w ubiegłym roku, lecz krótko po przyjeździe do Norwegii uczestniczył w bijatyce w Trondheim i spędził noc w izbie wytrzeźwień. Tym razem wdał się w awanturę w pubie w Kopenhadze i po wyjściu z lokalu demolował stojące na zewnątrz rowery. Przybyli na miejsce policjanci zmuszeni byli użyć gazu do obezwładnienia piłkarza. Podczas szamotaniny Nielsen pogryzł jednego z funkcjonariuszy.

Po doniesieniach duńskiej prasy władze Rosenborga zawiesiły piłkarza. Powróci do drużyny, jeżeli spełni trzy warunki. Są to - absolutny zakaz picia alkoholu na czas nieokreślony, prace społeczne na rzecz miasta i klubu oraz sesja u psychiatry na temat kontrolowania agresji - wyjaśnił dyrektor sportowy norweskiego klubu Erik Hoftun.

Podkreślił, że jest to pierwszy w historii istniejącego od 1917 roku klubu przypadek, kiedy piłkarz otrzymuje zakaz picia alkoholu, nawet tzw. lekkiego piwa o mocy 2,5 procent.

Piłkarz zgodził się na warunki stawiane przez klub, lecz w piątek, zaraz po treningu, zaskarżył duńskich policjantów. Funkcjonariusze zachowali się w stosunku do mnie zbyt agresywnie i dowodem na to są nagrania z monitoringu. Jeżeli chodzi o alkohol, to lubię czasem trochę skosztować, lecz na pewno nie mam z nim problemu i nie piję więcej niż przeciętny Duńczyk czy Norweg. Nie jestem też agresywny i w pełni kontroluję swój temperament. Czasem tylko trochę się zdenerwuję i tak właśnie było w Kopenhadze - wyjaśnił Nielsen.

(j.)