"Nasi siatkarze zagrają dziś przeciwko dwunastu tysiącom" - pisze dziennik "Bild", zapowiadając polsko-niemiecki półfinał przy pełnej widowni w katowickim Spodku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:25. To będzie siatkarskie święto - także na antenie RMF FM i na RMF 24!

Do wielkiego meczu szykuje się Polska i Niemcy. "Niemiecka drużyna nie czuje strachu przed Polską" - zauważa informacyjna telewizja NTV. Cytuje też trenera Heynena, który stwierdził, że trzeba zagrać ładny mecz, bo przed tak liczną publicznością nie zdarza im się grać.

To, że w ogóle w sobotę będziemy mieli możliwość wyjść na boisko i podjąć walkę, to dla nas coś naprawdę wielkiego. To jest niesamowity sukces, ale nie spoczywamy na laurach. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest realne, byśmy wygrali, ale ja jestem optymistą i kto zabroni mi marzyć? - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

"Sueddeutsche Zeitung" zaznacza, że w dzisiejszym spotkaniu niemiecki zespół "nie jest faworytem".

Natomiast szkoleniowiec biało-czerwonych Stephane Antiga podkreślił, że "wszyscy mamy jeszcze wiele do stracenia". A Niemcy są niebezpieczni i w świetnej formie - powiedział.

Jak zapewniał, nie jest zaskoczony, że Niemcy dotarli aż do półfinału MŚ, choć pewnie by na nich nie postawił przed turniejem. Wiedziałem, że mają duży potencjał. Dla mnie nie jest to wielka niespodzianka, bo wiele drużyn pokazało, że są gotowe do walki o medale. Nie obstawiałem wprawdzie takiego składu najlepszej czwórki turnieju, ale i nie wykluczałem go - przyznał.

Ostatni medal dla Niemiec, i to złoty, zdobyli 44 lata temu zawodnicy NRD. Teraz trener i siatkarze liczą, że dzięki sukcesowi odniesionemu w Polsce, popularność tego sportu w ich ojczyźnie wzrośnie.

Siatkarskie emocje będzie mogli śledzić w Faktach RMF FM. Co godzinę będziemy Was informować o wszystkim, co dotyczy dzisiejszych półfinałów. Usłyszcie siatkarzy, ekspertów, kibiców oraz najświeższe relacje prosto z katowickiego spodka.

Na RMF 24 znajdziecie z kolei bardzo szybką relację "akcja po akcji", dokładne statystyki i galerie zdjęć.