​Młodzieżowa piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Włochami 1:2 (1:1) w czwartkowym meczu rozegranym na stadionie Cracovii. W czerwcu obie drużyny wystąpią w Polsce na turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Europy.

Przemysław Frankowski i Lorenzo Pellegrini //Stanisław Rozpędzik /PAP

Włosi objęli prowadzenie w 29. minucie. Domenico Berardi dobrze zgrał piłkę przed polem karnym, dostał ją Lorenzo Pellegrini i ładnym strzałem pokonał Jakuba Wrąbla. Biało-czerwoni wyrównali trzy minuty przed przerwą. Po dwójkowej akcji Bartosza Kapustki z Dawidem Kownackim, ten ostatni dostał piłkę, wbiegając w pole karne i zaskoczył bramkarza rywali.

Na początku drugiej połowy biało-czerwoni stracili drugiego gola. Po rzucie wolnym bramkę zdobył Marco Benassi. W 64. minucie za faul Tomasza Kędziory sędzia podyktował rzut karny. Po strzale Alberto Cerriego piłka odbiła się jednak od słupka.

Czwartkowe spotkanie dla obu drużyn było elementem przygotowań do czerwcowego turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy, który odbędzie się w Polsce. Po raz pierwszy w historii weźmie w nim udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Polska zagra w grupie ze Szwecją, Anglią i Słowacją (gr. A - mecze w Kielcach i Lublinie). Jej czwartkowi rywale będą rywalizować w gr. C z drużynami Czech, Danii, Niemiec.

W poniedziałek w Kielcach Polska zagra kolejny sparing. Tym razem zmierzy się z Czechami.

Polska - Włochy 1:2 (1:1)

Bramki: Dawid Kownacki (42) - Lorenzo Pellegrini (29), Marco Benassi (50).

Żółte kartki: Paweł Jaroszyński, Tomasz Kędziora (Polska) - Davide Biraschi, Rolando Mandragora, Adam Masina (Włochy).

Sędzia: Markus Hameter (Austria). Widzów: 6 027.

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paweł Dawidowski, Paweł Jaroszyński - Dawid Kownacki (68. Adam Buksa), Radosław Murawski, Patryk Lipski (81. Jarosław Niezgoda), Jarosław Kubicki (52. Przemysław Frankowski), Bartosz Kapustka - Mariusz Stępiński (81. Krzysztof Piątek).

Włochy: Pierluigi Gollini - Davide Calabria (61. Rolando Mandragora), Alex Ferrari, Davide Biraschi, Antanio Barreca (73. Adam Masina) - Domenico Berardi (61. Federico Ricci), Marco Benassi, Danilo Cataldi (61. Manuel Locatelli), Lorenzo Pellegrini (84. Alberto Grassi), Federico Chiesa (46. Federico Di Francesco) - Alberto Cerri (73. Andrea Favilli).