Igrzyska olimpijskie w Pekinie zbliżają się wielkimi krokami. Kto nie chce się zaszczepić, musi przejść trzytygodniową kwarantannę w Chinach. Tę drugą opcję wybrała ​mistrzyni olimpijska z Soczi w snowboardowym slalomie gigancie równoległym, Szwajcarka Patrizia Kummer.

Po tym, jak podjęłam osobistą decyzję, by nie szczepić się, kwarantanna jest logiczną konsekwencją. Respektuję przepisy władz i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - napisała Szwajcarka, która ma przylecieć samolotem do Chin w tym tygodniu. 

34-latka, trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata w swojej konkurencji, nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona do reprezentacji olimpijskiej Szwajcarii, ale spełnia wszelkie sportowe kryteria startu w Pekinie. 

Wejście do "zamkniętej pętli olimpijskiej" jest możliwe dla osób niezaszczepionych (które nie mają medycznego zwolnienia ze szczepień) po odbyciu 21-dniowej kwarantanny i otrzymaniu negatywnych wyników testów. 

Z kwarantanny zwolnieni będą nieletni (do 17 roku życia) sportowcy z Rosji, a być może i z innych państw. Osoby zaszczepione mogą dołączyć do zamkniętego systemu po otrzymaniu dwóch kodów QR poświadczających brak zakażenia koronawirusem. 

Igrzyska rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Snowboard oraz konkurencje klasyczne zostaną rozegrane w górskim regionie Zhangjiakou.