Arkadiusz Milik błysnął w meczu kontrolnym SSC Napoli przeciwko drugoligowemu Carpi FC. Polak zdobył dwie bramki, a jego zespół wygrał 4:1.

Arek Milik / JASPER RUHE /PAP/EPA

Milik, który na boisko wszedł w drugiej połowie, swoje trafienia zaliczył w końcówce meczu, a potrzebował na to zaledwie czterech minut.

W 82. minucie polski napastnik popisał się pięknym uderzeniem z kilkunastu metrów w górny róg bramki rywala.

W 86. minucie Milik trafił do pustej z kilku metrów, podwyższając wówczas na 3-1.

Pierwszą bramkę dla Napoli zdobył już w piątej minucie Jose Callejon, który popisał się pięknym, technicznym lobem. W 90. minucie wynik na 4-1 ustalił Adam Ounas. Bramkę dla Carpi w 52. minucie zdobył Giancarlo Malcore.

W poprzednich dwóch sparingach, ze słabszymi rywalami, Milik zdobył pięć bramek dla Napoli.