Klub włoskiej ekstraklasy piłkarskiej AC Milan jest gotowy wystawić na listę transferową Brazylijczyka Kakę za kwotę około 65 mln euro - poinformował dziennik Corriere dello Sport. Zdaniem gazety, najbardziej zainteresowany pozyskaniem brazylijskiego napastnika jest obecnie madrycki Real.

Przedstawiciele AC Milan nie potwierdzili, ani nie zdementowali informacji gazety. Według nieoficjalnych źródeł, Corriere dello Sport znacznie pomyliło się w wycenie brazylijskiego piłkarza, którego wartość rynkowa to około 100 mln euro. Tyle na początku stycznia 2009 roku za transfer Kaki oferowali włoskiemu klubowi przedstawiciele Manchesteru City, uważanego za najbogatszy zespół w angielskiej Premier League.

Do transferu Kaki jednak nie doszło. Piłkarz oświadczył, że chce "zestarzeć się w Milanie". Dodał, że "jego celem w przyszłości jest zostać kapitanem tej drużyny" - powiedział Kaka po spotkaniu z władzami klubu.

26-letni Kaka to najlepszy piłkarz FIFA 2007 roku. W tym samym roku otrzymał także "Złotą Piłkę" magazynu "France Football". Do Milanu trafił w 2003 roku z Sao Paulo. Z włoskim klubem jest związany kontraktem do 2013 roku.