Siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher wraca do Formuły 1 - poinformował zespół Ferrari. Niemiec zastąpi w krwistoczerwonym bolidzie Felipe Massę, który uległ groźnemu wypadkowi podczas Grand Prix Węgier. "Schumi" pojedzie już 23 sierpnia na torze w Walencji podczas Grand Prix Europy, jeśli tylko przejdzie testy medyczne.

Schumacher zastąpi za kierownicą bolidu Felipe Massę, który uległ wypadkowi podczas sobotnich kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Węgier. Brazylijczyk nadal przebywa w budapesztańskim szpitalu i na pewno nie wystąpi do końca sezonu.

Do wypadku Massy doszło w końcówce drugiej części kwalifikacji. Gdy Brazylijczyk zbliżał się do jednego z zakrętów, nieoczekiwanie został uderzony w głowę przez metalowy element zgubiony przez jadącego przed nim rodaka Rubensa Barrichello z Brawn GP-Mercedes. Kierowca Ferrari stracił panowanie nad bolidem, wyjechał na pobocze i z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę wbił się w barierę ochronną ustawioną z opon.

Michael Schumacher urodził się w 1969 r. w niemieckim Hürth. Jest jednym z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Ma na swoim koncie najwięcej zwycięstw, zdobytych pole positions i najszybszych okrążeń w trakcie wyścigów. Jest również rekordzistą siedmiu zdobytych mistrzowskich tytułów. Startował w Formule 1 w latach 1991-2006. Obecnie pracuje jako doradca w zespole z Maranello. Od czasu do czasu jest również kierowcą testowym włoskiego teamu.